Марсилия е град в Югоизточна Франция. Пристанището му е най-голямото пристанище на Франция и на Средиземно море, както и четвърто по големина в Европейския съюз.
Градът е основан от гръцки търговци от Фокеа в Мала-Азия през 7 век пр.н.е. Присъединен е към Франция през 1481 г. През 1792 г. градът изпраща 500 доброволци в Париж, за да подкрепят Френската революция. Тези марсилци пеят марша на Рейнската армия, който покрай тях става известен като Марсилезата. Това е днес националният химн на Франция.
В самия град Марсилия има едно "старо" и едно "ново" пристанище. Но те са сравнително малки и се ползват само от лодки, яхти и малки кораби. Истински модерното търговско пристанище се простира на 70 километра и центърът му е във Фос-сюр-мер, на около 50 километра западно от града. Това е най-голямото пристанище в Средиземноморието.
Vieux (старото) пристанище е центърът на Марсилия, ограден от неговите кейове, пълни с рибарски лодки и яхти и заобиколен от малки улички, гъмжащи от морски ресторанти, кафенета и магазини.
Vieux Port е центърът на туристическата Марсилия. Това е главното яхтено пристанище на града и е добра отправна точка за разходки из стария град, по търговската улица "Canebiere" или до църквата Notre Dame de la Garde.
Северно от Vieux Port е хълмистият квартал Le Panier, най-старата част на града и традиционно първата спирка за туристи. Трудно е да устоите на тесните му улички, стръмните стълби и старинните къщи в пастелни цветове.
Посетете Abbaye de St-Victor, очарователна двуетажна църква и някога едно от най-мощните абатства на юг. Заслужава си изкачването. Друго (стръмно) изкачване по извиващи се улици и стъпала ще ви отведе до най-известната забележителност на града: Notre-Dame de la Garde – необикновена нео-византийска базилика.
Разгледайте избелелите от слънцето бели кули на Château d'If, островният затвор от 16-ти век, увековечен в "Граф Монте Кристо" на Александър Дюма – днес населени с чайки и саламандри, а не със затворници.
Генуа е най-важното морско пристанище на Италия (обслужва 20% от обема на италианския външнотърговски обмен). Генуа е важен образователен и научен център.
Пристанището на Генуа е най-старата част на града. Забележителна е строената през XII век от бял и черен мрамор Cattedrale di San Lorenzo. В съседство се намира Палацо Дукале. Интересни са дворците на известната генуезка фамилия Дория.
Генуа обикновено служи като пристанище за качване или слизане, така че често не й се дава висок приоритет като крайбрежна екскурзия. Нашият най-добър съвет? Насладете се на един ден тук преди или след вашия круиз. Заслужава си.
От разстояние градският пейзаж на Генуа, изкачващ се по стръмен, зелен хълм от Лигурийско море, е облян в цветове, свързани с всичко средиземноморско: охра, розово и червено. Това е голям град с повече от 600 000 души, но има усещане за малък град и оформление, което го прави достъпен за разходки.
Генуа в северозападна Италия беше една от европейските столици на културата през 2004 г. (заедно с Лил). Една от петте италиански морски републики през 13-ти век, тя има център на красиви късноренесансови дворци и църкви, с криволичещи улички в стария град около пристанището.
Ето какво можете да посетите:
– Посетете старото пристанище, близо до круизния терминал, където сега акостират много от днешните круизни кораби. В това, което някога е било долнопробна брегова ивица в Северна Италия, сега се намира очарователна смесица от стари и нови сгради, включваща ресторанти, магазини, филмов комплекс, морски музей, грандиозен център за игра и култура за деца и, най-важното, аквариум, който е най-големият в Европа.
– Аквариумът в Генуа е най-големият в Европа и вторият в света след Осака, Япония. Това е един от най-посещаваните музеи в цяла Италия. Неговите огромни резервоари възпроизвеждат средата на Средиземно море и океаните и съдържат над шестстотин вида.
– Galata Museo di Genova (Музей Галата) показва еволюцията на пристанището и града, започвайки от късния средновековен период до наши дни. В Sala della Tempesta (Стаята на бурята) корабен симулатор позволява на посетителите да изпитат тръпката от навигирането на малка лодка през силна буря. Само на 5 минути пеша от дока.
– От старото пристанище отидете на изток в историческия център: Това е най-добрият пример за изцяло запазен средновековен град в Европа и в Средиземноморието. Голяма част е обявена от ЮНЕСКО за обект на световното културно наследство и отива към площад Сан Лоренцо, единствената широка повърхност сред гъстата мрежа от алеите carruggi на Генуа. Тук се намира катедралата, посветена на Сан Лоренцо, чийто готически стил датира от 13 век. Любопитство: катедралата съдържа модела на огромна бомба, паднала в църквата, без да експлодира по време на бомбардировките през 1942 г.
– Лантерна, символ на Генуа и най-важният фар на града, е 77-метрова кула, съставена от два блока, квадратно сечение, приблизително с еднаква височина, и двата с издадена тераса.
Построен върху скала с височина 40 метра, върхът на Лантерна стои на 117 метра над морското равнище. Светлината му се вижда от повече от 50 километра. Лантерна посреща плавателни съдове и лодки и ги насочва към пристанището от векове.
Основните търговски коридори на Генуа са улиците, които излизат от Пиаца де Ферари. Най-добрите бутици и модерни магазини се намират на via XX Settembre, via Roma и в елегантната Galleria Mazzini. Тези, които търсят стил, но по-малко шокираща цена, обикновено се насочват към Via San Luca за по-млади бутици за модерни италиански дрехи и аксесоари.
Генуа е известна с пестото (босилек, кедрови ядки, чесън и сирене пармезано), което обикновено се сервира върху тестени изделия тренет или трофия, приготвени с картофи и зелен фасул.
Нощите в Генуа са оживени и весели: много хора буквално "нахлуват" по улиците на стария град, където през последните няколко години се отвориха всякакви места: американски барове, пъбове, блус клубове, пиано барове, кабарета и места с всякаква музика на живо, от джаз до рап, от фюжън до музика на певци и автори на песни.
Също така крайбрежната алея на Corso Italia е облицована с очарователни нощни клубове с изглед към морето. През лятото частните плажове са домакини на представления или се превръщат в музикални клубове. Очевидно има и дискотеки, често с прекрасни открити тераси.
Летище: Генуа, Италия [GOA;C] – всички летища Час на пристигане: 08:00 Час на заминаване: 18:00 Ден 3: Пристанище: Чивитавекия (Рим) – Италия
Град Чивитавекия се намира в област Лацио на провинция Рим, на брега на Тиренско море. Пристанището на Чивитавекия осъществява връзка с островите Сардиния, Сицилия, Корсика, Малта, с градовете Барселона, Тулон и с Тунис. Населението наброява едва 50 000 души, но въпреки това Чивитавекия се смята за второто по значение европейско пристанище, като се има предвид броя на преминаващите пътници.
Чивитавекия е достатъчно хубав плажен град сам по себе си. Самият плаж обаче е каменист. Един час в града често е достатъчен за разглеждането му.
Основната причина Чивитавекия да е сред главните спирки по маршрутите на круизните кораби е, че това е най-близкото пристанище до вечния град, италианската столица Рим. Именно затова огромните круизни лайнери акостират в малкия град – за да може туристите да отидат и да разгледат, макар и за няколко часа, Рим и, разбира се, Ватикана.
Може да искате да изследвате Рома сами; в такъв случай вземането на влак ще бъде най-добрият вариант: жп гарата е на 20 минути пеша от входа на пристанището.
Пътуването до Рим отнема само около час, за да стигнете до първата спирка в Рим – базиликата Свети Петър. Или спрете на Roma Termini, където всички автобуси за разглеждане на забележителности започват своя маршрут.
Във Вечния град Рим можете да разгледате някои от най-известните църкви, паметници и фонтани в света: Колизеума, Сикстинската капела, Ватикана, Испанските стъпала и фонтана Треви (хвърлете монета във фонтана, за да сте сигурни, че ще се върнете). Разходката по улиците на Рим е страхотна. Можете да стигнете пеша или да вземете такси или метро до Колизеума, чудесно място да започнете обиколката си на Рим. Почти можете да си представите животните и гладиаторите в малките стаи под пода му. От другата страна на улицата срещу Колизеума е древният римски форум. Посетителите могат да се разхождат по същите улици като древните римски граждани. С помощта на подробна карта на града можете да се разходите до фонтана Треви от Форума. Всеки посетител на Рим иска да види този фонтан. Захранва се с вода от акведукта Acqua Vergine и е завършен през 1762 г. Районът около Треви ще бъде претъпкан, така че не забравяйте да защитите вещите си.
Най-известните модни улици в Рим са три успоредни улици, които се срещат с Via del Corso, започвайки от Piazza di Spagna или близо до него: Via Condotti, Via Borgognona и Via Frattina. Най-известната от трите е Via Condotti, която дължи името си на каналите, които пренасят вода до термалните бани Agrippa. Днес това е една от най-елегантните улици в света, изпълнена с магазини на най-известните модни марки.
Летище: Час на пристигане: 07:00 Час на заминаване: 18:00 Ден 4: Пристанище: Месина – Италия
Месина е третият по големина град на остров Сицилия. Улиците на града са изпъстрени с малки църкви, катедрали и готически сгради. Освен туризма и пристанището, земеделието също е част от прехраната на местните, които отглеждат лимони, портокали, маслини, вино. Градът е с древна история датираща от 8 век пр. Хр., когато е бил основан от гърците, но най-големият си блясък достига през 17 век по време на испанското управление. По това време Месина е един от десетте най-влиятелни градове в Европа. Заслужават внимание: Катедралата с нейния романски, готически стил; Църквата Анунциата деи Каталани; Университетът на Месина и ботаническата му градина Пиетро Кастели.
Естественото пристанище на Месина, позицията му на Месинския проток, който тук е широк само 3 км, и близостта му до континента са фактори, които определят историята му от най-ранни времена. Днес Месина, разположен между морето и Монти Пелоритани, е модерен град и център за търговия и комуникации, въпреки бедствията като земетресението от 1908 г. и бомбардировките на съюзниците през 1943 г.
Разгледайте Катедралата в Месина. Тази висока 60 м камбанария, реконструирана по стари проекти, съдържа един от най-великите от всички астрономически часовници, дело на Страсбургската фирма Ungerer (1933 г.); всеки ден по обяд фигурите се задвижват и показват сцени от историята на Месина, включително предаването на легендарното писмо за защита от Мадоната на Месина. Според традицията тя дава писмо на месинските дипломати в Назарет, в което е написано: „Благославяме вас и вашия град“.
Пътуванията извън Месина трябва да започнат с близкия връх Етна, където пешеходният туризъм и катеренето са невероятно популярни. Една от най-популярните природни забележителности на страната, представлява най-активният вулкан в Европа и най-старият жив вулкан на планетата.
В близкия сицилиански град Таормина, гръцкият амфитеатър е едно от най-зашеметяващите места за сценични изкуства в света. Построен през времето преди новата ера, гледките му включват Средиземно море и Етна.
Валета е столица на Малта, разположена на най-големия остров в държавата. Името на италиански е La Valetta и често може да се види изписано на български и като Ла Валета.
Населението на Валета е около 6315 души, според приблизителна оценка от 2005 г. Градът е включен в списъка на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО през 1980г. Една от най-големите туристически забележителноси на малтийската столица е катедралата "Св. Йоан Кръстител". В катедралния музей пък се съхранява световноизвестната картина на Караваджо "Обезглавяването на св. Йоан Кръстител".
Валета е столица на Малта, разположена на най-големия остров в държавата. Името на италиански е La Valetta и често може да се види изписано на български и като Ла Валета.
Населението на Валета е около 6315 души, според приблизителна оценка от 2005 г. Градът е включен в списъка на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО през 1980 г.Една от най-големите туристически забележителноси на малтийската столица е катедралата "Св. Йоан Кръстител".В катедралният музей пък се съхранява световноизвестната картина на Караваджо "Обезглавяването на св. Йоан Кръстител".
При по-дълги преходи между два пристанищни града по време на круизите, има един, а понякога и повече дни в открито море. Всичко, което може да видите около вас, е море, само море и нищо друго освен безкрайна морска шир. Това са идеалните дни за развлечения на борда, в които може да опитате басейна, спортните съоражения на кораба или просто да опознаете другите пасажери на по питие в някой от баровете.
Летище: Час на пристигане: Час на заминаване: Ден 7: Пристанище: Барселона – ИспанияБарселона се намира в североизточна Испания, столица на автономната област Каталония и административен център на провинция Барселона. С население от над 1 милион души, Барселона е вторият по големина град в Испания и единадесети в Европейския съюз.
Има спорове за това кога е основан градът. Основната версия е, че това се случва в средата на II в. пр. Хр. В старите части на града още могат да бъдат видени останки от защитната стена, датираща от Римско време.
Барселона е един от любимите градове на туристите от цял свят. Не пропускайте да разгледате готическия квартал, да се разходите по La Rambla и разбира се – да видите едни от най-гениалните архитектурни творения на Антонио Гауди – Sagrada Familia, Casa Batllo, парка Гюел, Casa Mila и др.
Летище: Барселона, Испания [BCN;C] – всички летища Час на пристигане: 08:00 Час на заминаване: 18:00 Ден 8: Пристанище: Марсилия – Франция
Марсилия е град в Югоизточна Франция. Пристанището му е най-голямото пристанище на Франция и на Средиземно море, както и четвърто по големина в Европейския съюз.
Градът е основан от гръцки търговци от Фокеа в Мала-Азия през 7 век пр.н.е. Присъединен е към Франция през 1481 г. През 1792 г. градът изпраща 500 доброволци в Париж, за да подкрепят Френската революция. Тези марсилци пеят марша на Рейнската армия, който покрай тях става известен като Марсилезата. Това е днес националният химн на Франция.
В самия град Марсилия има едно "старо" и едно "ново" пристанище. Но те са сравнително малки и се ползват само от лодки, яхти и малки кораби. Истински модерното търговско пристанище се простира на 70 километра и центърът му е във Фос-сюр-мер, на около 50 километра западно от града. Това е най-голямото пристанище в Средиземноморието.
Vieux (старото) пристанище е центърът на Марсилия, ограден от неговите кейове, пълни с рибарски лодки и яхти и заобиколен от малки улички, гъмжащи от морски ресторанти, кафенета и магазини.
Vieux Port е центърът на туристическата Марсилия. Това е главното яхтено пристанище на града и е добра отправна точка за разходки из стария град, по търговската улица "Canebiere" или до църквата Notre Dame de la Garde.
Северно от Vieux Port е хълмистият квартал Le Panier, най-старата част на града и традиционно първата спирка за туристи. Трудно е да устоите на тесните му улички, стръмните стълби и старинните къщи в пастелни цветове.
Посетете Abbaye de St-Victor, очарователна двуетажна църква и някога едно от най-мощните абатства на юг. Заслужава си изкачването. Друго (стръмно) изкачване по извиващи се улици и стъпала ще ви отведе до най-известната забележителност на града: Notre-Dame de la Garde – необикновена нео-византийска базилика.
Разгледайте избелелите от слънцето бели кули на Château d'If, островният затвор от 16-ти век, увековечен в "Граф Монте Кристо" на Александър Дюма – днес населени с чайки и саламандри, а не със затворници.
Апартамент с балкон, с площ 27 м2 (22 м2 помещение + 5 м2 балкон), разположен на палуба 12 в луксозна тарифа настаняване AUREA, която включва:
• обща спалня, която може да се превърне в две единични легла (при поискване);
• централна климатизация, просторен гардероб, баня с душ кабина, интерактивна телевизия, телефон, безжичен интернет достъп (срещу заплащане), мини бар, сейф;
• най-добрите премиум каюти на кораба;
• меню с избор на възглавници;
• WELCOME пакет – бутилка просеко "Aneri" и шоколадови бонбони "Venchi";
• приоритетно качване и слизане от кораба;
• възможност за една безплатна промяна на круиза;
• свободен час за вечеря в основния ресторант;
• безплатна закуска в каютата;
• 24-часов рум-сървис с безплатна доставка;
• изобилен бюфет с разнообразие от национални кухни и гурме специалитети;
• сет от козметични продукти в каютата, халат и хавлия за СПА;
• шоу-спектакли в бродуейски стил;
• безплано посещение на термалната зона на СПА центъра за целия круиз;
• 40% отстъпка за специален СПА пакет;
• 10% отстъпка от всички СПА процедури на борда;
• 20% отстъпка при резервация на пакети за специализираните ресторанти;
• 50% отстъпка за фитнес с персонален инструктор;
• специални събития за деца;
• достъп до ексклузивната плажна палуба "Top Exclusive Solarium";
• безплатно ползване на басейни, шезлонги, джакузита, фитнес, спортни съоръжения на открито и забавления на борда;
Каютите с балкон с изглед към променадата са изцяло нов тип каюти за корабите на MSC, за първи път налични на MSC World Europa, тъй като това е и първият кораб на компанията, който има вътрешен площад или търговска улица в средата на кораба. Каютите са с площ 16 м2, и балкон още 5 м2. Максималното настаняване е за двама души.
Вижте видовете пакети напитки тук!
Потребителят е длъжен да заплати останалата част от цената на круизното пътуване в срока, определен от круизната компания MSC Cruises, както следва:
За круизи, с продължителност по-малко от 15 нощувки – 45 дни преди датата на отплаване</strong>;
За круизи, с продължителност между 15 и 119 нощувки – 90 дни преди датата на отплаване</strong>;
За круизи, с продължителност повече от 120 нощувки – 120 дни преди датата на отплаване</strong>;
Неустойки в случай на анулация от страна на клиент – спрямо стандартните условия на круизната компания:
Круизи, с продължителност по-малко от 15 нощувки:
Круизи, с продължителност над 15 нощувки:
Околосветски круизи – важи и за резервации за части от MSC World Cruise маршрут:
Круизи, резервирани в категория Яхт Клуб (Yacht Club), без оглед на продължителността:
Допълнителни условия и информация:
Цените в български лева се изчисляват по обменен курс 1.96 BGN за 1 EUR.
Възможност за смяна на име в резервация при оставащи не по-малко от 7 дни до началната дата на круиза – такса €50 на човек. При смяна след като круизният билет е вече издаден, се начислява допълнителна административна такса преиздаване в размер на €25 на билет.
Възможност за смяна на дата на отплаване или на целия круиз с друг на същата круизна компания – такса €50 на човек. Промяната е възможна само ако до началната дата на оригиналния круиз остават поне 30 дни и до началнада дата на новоизбрания маршрут има поне 3 месеца. Ако новият круиз е на по-висока цена от стария, разликата се доплащане при потвърждение на новата резервация.
Круизната компания запазва правото си, в случай на необходимост, да замени избраната от и резервирана от клиента каюта с друга, като гарантира запазването на категорията или осигуряването на такава в по-висока категория, ако същата не е налична.
Необходими документи за пътуване: валиден международен паспорт, изтичащ след не по-малко от 6 месеца от датата на приключване на пътуването.
Повече информация относно визовите изисквания за български граждани можете да получите на сайта на Министерството на външните работи на Република България или на https://crusit.bg/vizovi-i-zdravni-iziskvania
Чуждестранни граждани, може да проверят визовите изисквания, валидни за техните държави на страниците на техните консулски отдели, външно министерство или съответните служби.
срок за оставащата сума
гъвкави условия за анулация
депозит за нова резервация
прозрачност и коректност